wyszukiwania, ale można teraz to już śmiało powiedzieć – dała większą wiedzę i dostęp do informacji dla czytelników. Kiedyś SEO przybierało różne formy i nie było do końca zrozumiałe przez wiele osób, a dziś stawia się na wysoką jakość. Na przykład wysoką jakość tworzonych materiałów, dzięki czemu jest szansa dostania informacji najlepszej jakości, pełnych konkretów, które umożliwiają nie tylko znalezienie odpowiedzi na pytanie, ale także przywiązują klienta do danej marki. Takie pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych ma bardzo duży sens i takie działania są dzisiaj podejmowane przez bardzo dużo firm z przeróżnych branż i sektorów gospodarki.
SEO na przestrzeni lat
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak zmieniało się przez ostatnie kilkanaście lat pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych, a zwłaszcza w jednej dominującej na całym właściwie świecie wyszukiwarce – a więc oczywiście w Google. Na przestrzeni lat było ogrom zmian, z których najważniejsza to postawienie na jakość. Dziś pozycjonowanie stron opiera się w dużej mierze po prostu na wielu działaniach marketingu internetowego, które sprawiają, że dana witryna www może zdobyć wartościowe linki, być rozpoznawalna w Google, ale także wśród użytkowników. Nigdy nie wolno zapominać, że to właśnie rozpoznawalność i sprzedaż jest kluczowym zadaniem SEO, a same pozycje często w ogóle nic nie znaczą!
Legalność pozycjonowania stron internetowych
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy pozycjonowanie stron to jest w ogóle kwestia legalna, czy nie do końca. Oczywiście jest to legalne. Z całą pewnością można stwierdzić, że zdobywanie linków, optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!